Sadece Üretici ve Direkt İthalatçı Ürünleri Satış Platformudur.
 

İade Koşulları

Teslim alınmış ürünlerin iadesi için 14 gün içinde  'Üye Sayfası' ndan 'Siparişlerim'e  girin ve 'İade Et' butonuna tıklayın. İade talebiniz www.directd2c.com  tarafından onaylandıktan sonra ürünü satıcıya anlaşmalı kargo şirketi ile  ücretsiz olarak kargolayın ve kargo takip numarasını 'Üye Sayfası' nda  ' İade' kısmında belirtilen yere girin. Talep oluşturulmadan yapılan iadelerin gönderim  ücreti alıcıya aittir . Faturası şirket adına düzenlenmiş siparişlerde  iade veya iptal edeceğiniz sipariş için satıcı mağazaya iade faturası kesmeniz yasal bir zorunluluktur. İade talebi onaylandıktan sonra ürün bedelinin geri ödemesi  alışverişinizin şekline göre ; kredi kartınıza, banka kartınıza veya hesabınıza  yansıması bankanızın belirlediği süreye göre değişiklik gösterebilir.

 www.directd2c.com da  ürünler  ürün adetine göre değişen fiyat aralıkları ile satıldığı için  iade ederken aldığınız tüm ürünleri  iade etmeniz gerekmektedir.

İade koşulları;

-Satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması,
-Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,
-Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda eksiksiz ve hasarsız gönderilmesi gerekir.

Hasarlı gelen ürünlerde öncelikle ürünü kargo görevlisinden teslim alırken, ürün ambalajında, kutusunda herhangi bir hasar farkederseniz, kargo görevlisiyle birlikte 'Hasar Tespit Tutanağı' hazırlayarak ürünü direkt geri gönderebilirsiniz.

Üründeki sorunu, ürün ambalajını açtıktan sonra farkettiğiniz durumlarda ise 'Üye Sayfası' nda sipariş detayındaki 'İade'  kısmına girerek iade talebinizi oluşturabilir ve ürünü değişim veya iade amacıyla ücretsiz bir şekilde mağazaya geri gönderebilirsiniz.

İptal

Sipariş iptalini gerçekleştirebilmeniz için satıcının ürünü henüz kargo firmasına teslim etmemiş olması gerekir. Bunun için  ‘Üye Sayfası’ ndan  'Siparişlerim' e girerek 'İptal Et'e tıklayınız.

İptal edilen siparişlerin para iadesi, bankaların çalışma süresine ve alışverişinizin şekline göre   iade edilecektir.

Cayma Hakkı

6502 sayılı, tüketicinin korunması hakkındaki kanun gereğince "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 14 gündür.

Alıcının on dört gün içinde iade/değişim talep etmesine rağmen Cayma hakkından faydalanamadığı durumlar şunlardır;

Alıcı tarafından paketi açılmış olan görüntü ve ses kayıtları (CD,DVD vb.), yazılım programları, basılı ürünler (kitap, dergi vb.)

-Niteliği itibariyle iade edilmeye uygun olmayan ürünler ( kozmetik, mayo, iç çamaşırı gibi hijyenik durumu hassas olan ürünlerin ancak paketinin açılmamış ve denenmemiş olması şartıyla iadesi mümkündür.)

- Son kullanma tarihinin geçme ihtimali olan veya bozulma tehlikesi olan ürünler

-Fiyatı borsa üzerinden belirlenen ürünler (altın, gümüş, takı vb.)

-Alıcının isteği doğrultusunda özel olarak üretilen ürünler

 

 

 

;
Menüyü Kapat
Logo

BE THE FIRST TO KNOW

Subscribe to the Porto eCommerce newsletter to receive timely updates from your favorite products.